"Więc chodź, pomaluj mój świat, na żółto i na niebiesko..."

19 marca 2023

W naszym Centrum Bibliotecznym zawsze dzieje się coś ciekawego! Od 4 do 10 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły ponownie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z... malowania kamieni! Powstały kolejne piękne prace przywodzące na myśl piękną piosenkę zespołu 2+1 "Pomaluj mój świat" - czy ktoś może jeszcze pamięta ten wspaniały przebój? Polecamy posłuchać - tak zupełnie przy okazji.

W trakcie malowania odbywały się ciekawe dyskusje oraz powstawały pomysły na kolejne warsztaty.

Inspiracją do warsztatów była książka Marianny Coppo „Petra”. Petra ma supermoc i potrafi wszystko. Jest wielka jak góra i mała jak jajko. Żyje szybko, ale nigdzie sama się nie rusza. Może być rajską wyspą i słoniem w kieszeni. Jest szczęśliwa. Jest zawsze sobą. Jest kamieniem. Petra pokazuje nam jak spełniać marzenia i używać wyobraźni.

Organizatorka warsztatów: Edyta Rozenfeld - dziękujemy! <3