Wyróżnienia w konkursie fotografii fizycznej

25 maja 2020

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwie uczennice z naszej szkoły zdobyły wyróżnienia w XVIII Ogólnopolskim konkursie fizyczno-fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas”. "Celem konkursu było m.in. ukazanie piękna zjawisk fizycznych w otaczającym nas środowisku, bądź wyeksponowanie ich w samodzielnie przeprowadzonym eksperymencie."

Aleksandra Drążyk z klasy 1f uzyskała wyróżnienie w kategorii EKSPERYMENT - zrobiła zdjęcia (w ramach zdalnej pracy z fizyki) na temat widm różnych źródeł światła. Aleksandra zastosowała diody elektroluminescencyjne i jako siatkę dyfrakcyjną do analizy widma (czyli składu światła) użyła płyty CD.

Natalia Iwaniuk z klasy 1f uzyskała wyróżnienie w kategorii OBSERWACJE. Natalia zrobiła zdjęcie pokazujące tworzenie się obrazu w zwierciadle w formie stojącego dużego walca. Obraz wówczas jest nieodwrócony i pozorny.

Serdecznie gratulujemy i życzymy rozwoju naukowych i fotograficznych pasji!

(zdjęcie główne: Aleksandra Drążyk - Widmo odbiciowe diody - ze względów redaktorskich odwrócone do poziomu; ujęcie oryginalne w galerii.)