Wyniki szkolnego etapu konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego

15 marca 2024

Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i organizowany jest przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach programu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania młodzieży szeroko rozumianą kulturą antyczną, elementami kultury matematycznej, literaturą oraz sztuką. Przedmiotem konkursu jest kultura starożytnej Grecji i Rzymu z uwzględnieniem elementów wiedzy o kulturze minojskiej, mykeńskiej, cykladzkiej oraz etruskiej. Program merytoryczny konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, elementy kultury matematycznej oraz materiał zawarty w podanej literaturze.

Dziś otrzymaliśmy niecierpliwie wyczekiwane wyniki – do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się siedmioro naszych uczniów:

Gabriela Salamonik, 1b

Maja Korda, 2a

Anna Caban, 2c

Oliwia Skocz, 1b

Julia Sieroczek, 1b

Nikola Szczęśniak, 3a

Piotr Zdybel, 2b

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Zdjęcie dodane przez Pixabay: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/zdjecie-partenonu-pod-niskim-katem-w-ciagu-dnia-164336/