Anglia w oczach pań Czajkowskiej, Żbik i Szafrańskiej

Spotkania z Szekspirem – sprawozdanie Beaty Czajkowskiej oraz

Sprawozdanie p. Joanny Szafrańskiej

Podczas pobytu w Anglii miałam możliwość nauki języka angielskiego na intensywnym, kursie językowym organizowanym przez Westbourne Academy w Bournemouth.

Codzienna, wielogodzinna nauka języka angielskiego połączona z odrabianiem prac domowych motywowała wszystkich uczestników kursu do nauki języka.

Udział w szkoleniach metodyczno-językowych z lekcji języka niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i lekcjach filozofii, wymiana doświadczeń z nauczycielami, przygotowywanie dokumentacji oraz aktywny udział w codziennym życiu szkoły umożliwiły poznanie wielu ciekawych metod nauczania języków obcych oraz obserwacji funkcjonowania szkoły angielskiej. Doświadczenia zdobyte w szkole są bardzo przydatne w mojej pracy zawodowej.

Czas spędzony z rodziną goszczącą, nauczycielami i uczniami oraz uczestnikami kursu językowego pozwoliły poznać kulturę Anglii  i codzienne życie jej mieszkańców.”

Katarzyna Żbik

fotografie: Agnieszka Żychska