Rekrutacja

Szanowni Ósmoklasiści! Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zasadach naboru do „Mieszka” na rok szkolny 2021/2022

Linki do pobrania regulaminu:

Regulamin-rekrutacji: 2021-22 (DOC)

Regulamin rekrutacji: 2021-22 (PDF)

Uprzejmie informujemy, że rejestracja elektroniczna jest już uruchomiona: rejestracja.lo-mieszko.pl

ZMIANY W REKRUTACJI DO LICEUM

W roku 2021/2022 otwarta zostanie jedna klasa integracyjna: klasa 1D z rozszerzoną geografią i językiem angielskim.

Klasy integracyjne liczą od 15 do 20 uczniów, w tym 3 do 5 osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczniowie niepełnosprawni kwalifikowani są do tej klasy na podstawie orzeczenia z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przez Komisję Rekrutacyjną (po wcześniejszym zgłoszeniu i przedłożeniu orzeczenia na etap szkoły średniej). Pozostali uczniowie przyjmowani są w trybie zwykłej rekrutacji.

W klasie integracyjnej, która jest mniej liczna uczniowie mają możliwość zaistnienia
na forum, rozwijania własnych umiejętności, indywidualnego kontaktu z nauczycielem.

Uczniom z orzeczeniem towarzyszy na zajęciach nauczyciel wspomagający.

Program obowiązujący w klasach integracyjnych jest taki sam jak w klasach równoległych.

W przypadku osób z orzeczeniem dostosowuje się niektóre formy nauczania i częściowo sposób sprawdzania wiedzy.

Wszystkich uczniów obowiązuje ten sam program nauczania i ta sama podstawa programowa.

Klasa Przedmioty rozszerzone Języki obce
1A matematyczno-fizyczna matematyka, fizyka, informatyka język angielski,