55-lecie Klubu Literackiego „Na Wyspie” uświetnione występami naszych uczniów

23 października 2022

Dnia 23 października o godz. 16.00 odbył się słowno-muzyczny spektakl uświetniający 55-lecie Klubu Literackiego „Na Wyspie”. To już 5 raz młodzież naszej szkoły pod kierunkiem Pani Iwony Dominiak przygotowała Jubileusz Poetów, a to znaczy, że towarzyszymy Klubowi Literackiemu już od 20 lat.

To wielka dla nas przyjemność, ale i niemała praca. Obecny jubileusz przygotowywaliśmy przez miesiąc. Formułę oraz scenariusz stworzyły panie Anna Partyka-Judge i Beata Wołoszyn. My nieco dostosowaliśmy je do potrzeb i możliwości sceny. Bardzo cenimy takie uroczystości ze względu na łączenie pokoleń. Jednocześnie budzimy w sobie i innych miłość do poezji, pokazujemy, że młode pokolenia też lubią poezję, mimo że żyją w cyberprzestrzeni i to coraz częściej, mocniej.

Jednak…

„cóż mi z tego, że
mam dostęp do Internetu,
a do najważniejszej osoby – nie” (Stanisław Iwan)

„Za ósmym morzem szczęście
Za oceanem trzecim dom
Za dziesiątym sztormem wreszcie
Szczęścia pełen tom” (Maciej Napiórkowski)

Czerpmy z poezji garściami, to ona nas ocali w zgiełku codzienności i szaleństwie informacji.

„Lecz jeśli chcesz pójść ze mną tam
Gdzie księżyc swoje ścieżki ma
To obudź mnie w środku dnia
Zapachem swoich włosów tak
Jak pocałunkiem budzi wiatr…” (Beata Wołoszyn)

„Bądź od nowa
Zaśpiewaj
Napisz wiersz
Uwolnij miłość
Pozwól kochać
Żyj!” (Artur Marach)

Wszystkim poetom Klubu Literackiego „Na Wyspie” życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, bliskich u boku, nieustannej weny, miłości do słowa i mowy polskiej.

Za pomoc w odtworzeniu melodii 2 piosenek dziękujemy Pani Helenie  Rzepeckiej.

Dziękujemy Miejskiemu Domowi Kultury za współpracę i współorganizację imprezy.

Dziękujemy naszym drogim Uczniom, którzy poświęcają swój czas i mimo różnych trudności,  jak choroby, zajęcia, obowiązki szkolne, tworzą piękne projekty.

Klasa 1b
Justyna Furmańczyk, Zuzanna Falkowska, Aleksandra Kwiatkowska, Klaudia Legowicz, Karolina Warś, Piotr Zdybel, Joanna  Wojciechowska - wokal i recytacja, Malwina Grzegorzek - scenografia i obsługa w foyer,  Krystyna Czop - obsługa w foyer

Klasa 1c
Olaf Krzyżaniak 1c