Aktualizacja: sukces naszych matematyków na olimpiadzie w Anklam

1 grudnia 2019

"Istotą matematyki jest jej wolność. Wolność konstruowania, wolność czynienia założeń."
Georg Cantor

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w 59 Rejonowej Olimpiadzie Matematycznej w Anklam!

Aleksandra Puchała i Kacper Topolski z klasy 2a zajęli II miejsce, a Maciej Kozłowski z klasy 1e - III miejsce. Wyróżnienie otrzymali: Adam Ciechowski i Oskar Szmit z klasy 1e, Bruno Szewczyk z klasy 1a i Julia Architek z klasy 3a.

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom: paniom Annie Mumot, Ewie Puchale i Katarzynie Piwowarskiej i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

24 listopada, we wtorek, uczniowie wraz z panią Anną Mumot i Haliną Prokopiuk po raz drugi pojechali do Niemiec - tym razem po odbiór dyplomów i nagród, a w piątek wraz ze swoimi nauczycielkami spotkali się z dyrektorem naszej szkoły, panem Piotrem Adamczykiem, przyjęli gratulacje i zestawy pamiątkowe od Urzędu Miasta.

Tak o swoim udziale w konkursie napisała Aleksandra Puchała: "W listopadzie po raz kolejny mieliśmy okazję wziąć udział w niemieckiej olimpiadzie. Z Anklam przywieźliśmy nie tylko dyplomy, ale również nowe doświadczenia. Zadania okazały się nieco odmienne od tych, z którymi spotykamy się na co dzień. Poza tym niecodzienny był dla nas przebieg konkursu. Jak co roku, atmosfera była miła, zarówno przed konkursem, w trakcie, jak i na rozdaniu nagród."

Informacja z 14 listopada:

Dziesięcioro uczniów z klas matematycznych, pod opieką pań Anny Mumot i Magdaleny Monkosy, wzięło udział w 59. Rejonowej Olimpiadzie Matematycznej w Anklam. Wydarzenie odbyło się w środę, 13 listopada 2019 r., natomiast wyniki poznamy za dwa tygodnie.

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Puchała, Julia Architek, Bruno Szewczyk, Maciej Kozłowski, Mateusz Wojnarowski, Hanna Stróżyk, Adam Ciechowski, Oskar Szmit, Kacper Topolski oraz Julia Stróżyńska.

Uczniowie przez pięć godzin rozwiązywali zadania m.in. z teorii liczb, z geometrii, zadania logiczne i konstrukcyjne. Treść zadań została opracowana dla naszych uczniów w języku polskim.

Współpraca z Lilienthal – Gymnasium w Anklam trwa od 2000 roku. W ramach wspólnych działań uczniowie naszego liceum uczestniczą w konkursie matematycznym dla rejonu Vorpommern – Greifswald.