Posprzątaliśmy nasz Park Zdrojowy

16 września 2022 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w dorocznej akcji “Sprzątania świata”. Po lekcjach uprzątnęli część Parku Zdrojowego – od mariny do parkingu przy Wiatraku.

Z zalesionego parku zebraliśmy kilkanaście worków śmieci – głównie butelek i puszek, masek ochronnych i worków foliowych. W kilku miejscach znaleźliśmy podrzucone na teren zielony części samochodowe i budowlane.

Akcja “Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Również uczniowie naszego liceum każdego roku sprzątają naszą małą ojczyznę. Akcję w Świnoujściu koordynują pracownicy Wydział Ochrony Środowiska UM, dostarczając nam worki i rękawice oraz organizując wywózkę śmieci po działaniach wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim ochotnikom, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie.