„Shrek” w mieszkowej odsłonie

6 kwietnia 2022

Każdy jest inny, a wszyscy tacy sami."

Po ponad roku przerwy znów mieszkowa brać wystąpi na scenie MDK w Świnoujściu. Tym razem przygotowaliśmy „Shreka” na podstawie filmowej fabuły części 1. Spektakl jest nie tylko bajką, zawiera także przesłanie o równości i przyjaźni oraz wierze we własne możliwości.

Około siedemdziesięciu uczniów naszego liceum i sześcioro gości zaangażowało się w tworzenie strojów, dekoracji, reklamy oraz oczywiście w grę aktorską, śpiew i taniec! Podczas długiej przerwy, spowodowanej pandemią, wszyscy stęskniliśmy się za teatrem. To właśnie tam uczniowie mogą rozwijać się twórczo, puścić wodze fantazji, improwizować. Cieszymy się, że nadszedł czas na kolejne teatralne wydarzenie.

W czasie wielogodzinnych ćwiczeń do przedstawienia przygotowaliśmy otwartą próbę sztuki, która uświetniła Międzynarodowy Dzień Teatru. Każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły mógł 28 marca (w czasie długiej przerwy) zobaczyć jedną ze scen „Shreka”. Również w trakcie Dnia Otwartego dla ósmych klas, który odbył się 30 marca, przyszli uczniowie Mieszka mieli okazję obejrzeć fragment naszego przedstawienia.

Reżyseria- Iwona Dominiak

Spektakl odbędzie się 8 kwietnia 2022 (piątek) w Sali Teatralnej MDK, trwa 1,5 h:

godz. 9.30 - dla naszej szkoły

godz. 11.30 - dla innych szkół

godz.18.30 - dla wszystkich mieszkańców miasta

Drodzy uczniowie, mieszkańcy miasta,

oficjalnie poinformujemy, że na naszym przestawieniu nie można zbierać  pieniędzy do puszek na Ukrainę, ponieważ jeszcze nie przyszła zgoda z ministerstwa (ZHP czeka na nią już ponad miesiąc). Jeśli macie  WOLĘ POMOCY Ukraińcom, to można INDYWIDUALNIE  zakupić potrzebne towary i dostarczyć do punktów darmowego rozdzielania tych towarów dla uchodźców z Ukrainy. Duże braki żywności są na na Zielonym Rynku. Wczoraj(6.04) przed 15.00 była duża kolejka i nic konkretnego do jedzenia. Zauważyłam tylko słodkie wody. Można tam  dostarczyć: makaron, ryż, mięso w puszkach, ryby w puszkach, pulpety w słoikach, mięso w słoikach- jak mi powiedział Pan, który tym się zajmuje, potrzebne jest wszystko to,  z czego można ugotować obiad. Przydadzą się ziemniaki, warzywa. Wszystko schodzi prawie natychmiast.

Można przynosić żywność na Zielony Rynek kontener 67 od 16.00 do 18.00. Drugi taki znany punkt znajduje się przy sali MDK.

Na naszych będzie stała pani z puszką z Przystani Animals. Ten, kto będzie chciał, może wrzucić datek dla zwierząt, też tam są zwierzątka z Ukrainy.

Nasze przedstawienie dedykujemy Ukrainie i Jej obywatelom, wojennym uchodźcom.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorka Iwona Dominiak