Startujemy z Erasmusem+. Przed nami 3 lata nauki o ochronie praw człowieka

5 października 2022

5 października 2022 roku uczestniczyliśmy w pierwszym roboczym spotkaniu kadry pedagogicznej w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Już w  marcu 2023 roku spotka się młodzież z Polski, Niemiec, Belgii i Niderlandów, aby uczyć się treści dotyczących ochrony praw człowieka.

Nasze liceum jest jednym z 8 partnerów projektu. Program naukowy zaplanowano na lata 2022-20025. Będzie mogło wziąć w nim udział blisko 30 uczniów naszej szkoły, którzy oprócz doświadczenia zdobędą Europejski Paszport Mobilności. Będziemy podróżować do ważnych historycznie miejsc w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, poznawać je, spotykać się ze świadkami lokalnych wydarzeń historycznych i opracowywać materiały edukacyjne.

Program jest finansowany ze środków UE. Osoby zainteresowane udziałem powinny zgłosić się do p. Monkosy i p. Fedorczyk.

Foto: Muzeum Historyczno-Techniczne w Peenemünde