Studniówka 2018 Anno Domini już wkrótce!

11 stycznia 2018

Własne tradycje trzeba cenić. Jedną z najbarwniejszych tradycji w naszej szkole jest Studniówka. Co roku odbywa się w sali gimnastycznej i za każdym razem ma inną, wybraną przez maturzystów scenografię. Wykonują ją drugie klasy wraz z panią Moniką Wawrzyniak.

Tegoroczna konwencja jest „boska i olimpijska”. Klasa 3B wraz z 3A przygotowały piękne zaproszenia, klasa 3C stworzyła i wystawiła dwa przedstawienia, natomiast klasa 3D inspirowała rówieśników pomysłami. Wychowawczynie (Żaneta Łukasiewicz, Anna Mumot, Magdalena Monkosa oraz Iwona Dominiak) jak Gracje czuwały nad dobrym smakiem całości. 09 stycznia, we wtorek szkołę rozświetlił i ubarwił orszak „boskich gości z Olimpu”, którzy przy wtórze fanfarów zapraszali niezwykłych śmiertelników na ucztę i pląsy. Świta Zeusa przypomniała dwa wydarzenia mitologiczne - rywalizację bogiń o złote jabłko i konflikt dwóch bogów - Posejdona i Hadesa, będący tak naprawdę walką dwóch żywiołów - morskiej wody i piekielnego ognia. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli dwie wersje przedstawienia, grane na zmianę. Nie zabrakło ambrozji i nektaru, którymi kusili na Olimp Hebe i Ganimedes - bogini młodości i jej towarzysz, obiecując zaproszonym śmiertelnikom wieczną urodę i młodość. Pozostało tylko życzyć wszystkim wspaniałej zabawy na Olimpie, którym na tę jedną, wyjątkową noc 02 lutego 2018 Anno Domini stanie się nasza szkoła.

Aktorzy z 3C:

Hebe- Karolina Piotrowska