Święto Niepodległości w Mieszku

11 listopada 2021

10 listopada  na 4 lekcji odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości  Ojczyzny. Przypomnieliśmy aktualne do dzisiaj słowa Józefa Piłsudskiego, głównego bohatera tego święta: „Polacy mają w sobie instynkt wolności. Ten instynkt ma wartość i ja tę wartość cenię” oraz „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”. Te słowa przypominają Polakom, że o wolność Ojczyzny trzeba troszczyć się nieustannie każdego dnia i właściwie ją rozumieć.

Apel rozpoczęliśmy wykonaniem hymnu państwowego, przywołaliśmy wiersze i pieśni z tego okresu, słowa Marszałka Piłsudskiego, wykonaliśmy taniec flag wraz z personifikacją wolnej Polski. Uroczystość przygotowała klasa 1C przy pomocy uczniów ze starszych klas.

Prowadzenie apelu: Zuzanna Badalewska i Piotr Sołtysiak z 1C.

Recytacja: Alicja Łukaszewicz, Aleksandra Mularczyk, Miguel Klimek-Domingues, Michał Ocalewski z 1C.

Śpiew: Roksana Jon 3B, Kamila Skowron 2A.

Taniec: Natalia Bachryj, Zuzanna Badalewska, Miguel Klimek-Domingues, Jakub Jaczewski, Paula Kania, Amelia Świątkiewicz, Marcela Wojciechowska, Kornel Ziajkowski z 1C oraz Roksana Jon z 3B jako Polska.

Nagłośnienie: Bruno Szewczyk i Michał Padykuła z 3A.

Poczet sztandarowy z 3A: Jakub Kowalewski, Julita Osewska, Natalia Przychodzień.

Gazetka okolicznościowa na półpiętrze: Weronika Kowalewska 3G, Julia Kozioł 3B, Julita Osewska 3A.

Opiekun całości- Iwona Dominiak

Fotorelacja - Joanna Szafrańska