Szkoła pełna gości. Relacja z Dnia Otwartego

28 kwietnia 2018

25 kwietnia o godzinie 17.00 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów, w czasie którego mogli się lepiej zapoznać z naszą szkołą. Na początek wszyscy nasi goście zebrali się w auli, gdzie powitał ich Pan Dyrektor Piotr Adamczyk, a następnie młodzież naszej szkoły przedstawiła im najciekawsze informacje o szkole i jej działaniach. Tę część spotkania poprowadziły Oliwia Świętczak oraz Roksana Staniszewska. Na wirtualną wycieczkę po szkole zabrała wszystkich zebranych Oliwia Swiętczak, następnie zaprezenowane zostały profile klas przez Roksanę Staniszewską i Jakuba Dunajko (profil matematyczny), Aleksandra Labiś i Anastazja Orłow (profil biologiczno-chemiczny), Gabriela Kruk i Julia Winiarska (profil humanistyczny) oraz Martyna Sołtysiak i Weronika Oleksak (profil geograficzny).

Uczniowie przedstawili również możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych w szkole. O nauce języka rosyjskiego opowiedziały Emilia Deptuła oraz Martyna Sołtysiak, a o możliwości spotkań w międzynarodowych grupach z młodzieżą z innych krajów w ramach programów Stettinmun i 4 Zakątków: Zuzanna Szpytko, Marta Warlińska i Aleksandra Lubiecka.

Najważniejsze informacje o szkole nasi goście otrzymali również na ulotkach o szkole, przygotowanych przez Kamila Bońkowskiego oraz specjalnie dla nich opracowanym numerze szkolnej gazetki „Mała Czarno-Biała”.

Spotkanie w auli nie było jednak końcem atrakcji, lecz zaledwie początkiem. Po nim bowiem nasi uczniowie z klasy 1b i 1a oprowadzali gości po szkole prowadząc ich do sal, gdzie przygotowano ciekawe projekty: pokaz doświadczeń w laboratorium chemicznym „To jest chemia”, pokaz doświadczeń z fizyki, pokaz wybranych scenek z „Poskromienia złośnicy wg Szekspira i nie tylko…” przygotowanego przez grupę teatralną. Nasi goście mogli również obejrzeć wystawę biologiczną „Zwierzęta znane i mniej znane”, wystawę historyczną o naszym patronie i jego czasach oraz dzieła wyprodukowane przez naszych uczniów w ramach prowadzonego przez nich miniprzedsiębiorstwa. Równocześnie przy tym samym stoisku mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o klimacie przygotowanym przez klasę 1b (nagrodami były galaretki i babeczki),  konkursie geograficznym GEO-OKO, quizie z języka niemieckiego, czy też wziąć udział w lekcji łaciny.

Oglądając szkołę i poszczególne sale zapraszani byli również serdecznie do biblioteki, gdzie przygotowano dla nich bardzo prosty konkurs – wystarczyło wymienić ulubioną lekturę z gimnazjum oraz dowolną ostatnio czytaną książkę, by wygrać uroczą Sówkę Mieszkówkę. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z przygotowanymi rekwizytami, w gustownej ramce – zdjęcia zostały zamieszczone na naszym szkolnym fanpage`u.

A na koniec nasi goście mogli chwilkę odsapnąć w specjalnie otwartym dla nich tego dnia szkolnym bufecie, który tak gorąco zachwalała im już na wstępie Oliwia:)

Jak widać działo się tego naprawdę dużo, i ciekawie – skoro jeszcze o 19.00 ostatnie grupki gimnazjalistów chodziły po szkole. Cieszymy się, że dopisała nam również ich liczna obecność, co biorąc pod uwagę bardzo kapryśną tego dnia pogodę, także możemy uznać za swój sukces:)