Świąteczne warsztaty

13 grudnia w szkolnej bibliotece można było wykonać piękne ozdoby świąteczne: kolorowe bombki, skrzaty, ręcznie szyte serduszka i gwiazdki oraz świąteczne stroiki.

W trakcie przerw i okienek, uczniowie chętnie wykonywali kolorowe ozdoby. Największym powodzeniem cieszyły się ręcznie szyte serca i gwiazdki. Łącznie zostało uszytych około 50 ozdób! Przy wspólnych opowieściach o świętach, uczniowie tworzyli prawdziwe cuda. Jak się okazało, nie tylko żeńska część szkoły była zainteresowana szyciem. Szczególne wyróżnienia należą się dla chłopcom, którzy znakomicie poradzili sobie z igłą i nitką. Ich prace były bardzo staranne i wyjątkowe.

Złote szyszki, bombki i stroiki, to kolejne dzieła, które powstały w trakcie warsztatów. Ze styropianowych stożków powstało kilka skrzatów. Z kolorową czapką, broda, mogą być doskonałą ozdobą lub prezentem. Cierpliwość, precyzja, zmysł estetyczny, to cechy, które wyróżniały naszych podopiecznych w trakcie warsztatów.

Warsztaty zorganizowały: Joanna Szafrańska, Edyta Rozenfeld

Pomoc i udział przy stroikach: Iwona Dominiak