104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada 2022

W czwartek 10 listopada na 4 godzinie lekcyjnej społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Wzięliśmy tym samym udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. / #szkoladohymnu /

Nieważne, czy kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj po 123 latach niewoli jest rocznicą okrągłą czy nie - każda jest równie ważna. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa, i jak co roku uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią. Dzięki pięknemu i wzruszającemu przedstawieniu historycznemu wszyscy razem cofnęliśmy się w czasie i niczym w fantastycznej machinie podróżowaliśmy pociągiem zatrzymującym się na kolejnych stacjach symbolizujących najważniejsze kroki milowe w drodze ku Niepodległości.

Naszymi przewodnikami w tej niezwykłej podróży byli uczniowie i uczennice klasy 3d oraz pomocnicy z innych klas (Szymon Adranowski -2a, Aleksander Janota - 2b, Jakub Trzciński - 3c) pod wodzą wychowawczyni Pani Ewy Kowalskiej. Prezentacja klasy 3d przeplatana najpiękniejszymi patriotycznymi pieśniami udowodniła przy okazji, że młodzież zna słowa i chętnie włącza się w śpiew - było to naprawdę wspaniałe, nic tak nie buduje poczucia wspólnoty jak wspólny śpiew. W obecnych trudnych czasach, biorąc pod uwagę wojnę za naszą wschodnią granicą i ogólnie niespokojną sytuację na świecie, takie łączące przeżycia tym bardziej są nam potrzebne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie i poprowadzenie tej pięknej uroczystości. Niech żyje Polska!

11 Listopada na oficjalnych uroczystościach miejskich liceum nasze reprezentowały Pani Dyrektor Renata Brudnik, Pani Wicedyrektor Anna Więzowsk, Pani Edyta Rozenfeld, Pani Katarzyna Piwowarska oraz poczet sztandarowy i przedstawiciel RSU Aleksander Janota.

foto/info: Agnieszka Żychska

Zdjęcia z uroczystości miejskich: Robert Ignaciuk i Marcin Ruciński