Warsztaty mikrobiologiczne i wystawa „Body Worlds”

6 czerwca 2023

31 maja 2023 klasa 1B uczestniczyła w warsztatach mikrobiologicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Warsztaty prowadziła pani dr Agata Poniewierska-Baran i jej asystenci oraz studenci.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z metodami wykorzystywanymi w pracowniach mikrobiologicznych. Samodzielnie wykonywali posiewy mikrobiologiczne i preparaty, które następnie barwili i oglądali pod mikroskopem.

Była to doskonała okazja do poszerzania i zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, a także możliwość doskonalenia swoich kompetencji społecznych.

Wystawa

Odwiedziliśmy również wystawę ludzkiego ciała „Body Worlds”. Była to nie tylko kolejna wizyta w muzeum, ale i ciekawa lekcja biologii. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z anatomią i fizjologią ludzkiego ciała oglądając eksponaty i aktywnie uczestnicząc w pokazie.