Uwolnij  książki, dziel się z innymi - czyli "bookcrossing" w naszej bibliotece

2 czerwca 2023

„Uwolnij  książki, dziel się z innymi” – to idea bookcrossingu, która opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, abymogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. W naszej szkolnej bibliotece można „uwolnić książkę” ze specjalnie przygotowanej „Skrzydlatej półki”.


Bookcrossing  pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne,daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu, umożliwia śledzenie wędrówki książek (książkę można zarejestrować na bookcrossing.pl), gdyż dzięki internetowemu systemowi monitoringu stwarza możliwość obserwowania drogi uwolnionego tomu.

Przyjdź do biblioteki, wybierz książkę, przeczytaj ją i przekaż dalej. Dzięki takim działaniom dajemy bezinteresowną przyjemność dzielenia się literaturą, budujemy więź między czytelnikami, promujemy czytelnictwo!

Założycielka „Skrzydlatej półki” – Edyta Rozenfeld

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram