Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie artystycznym organizowanym w ramach tegorocznej Kampanii 19 dni. Temat konkursu „Ej, to nie żart. To jest przemoc” ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy ukrytej pod pozorem niewinnych „żartów” i „pranków”. Poprzez swoje prace plastyczne, fotograficzne lub filmowe, będziecie mieli okazję wyrazić refleksję nad granicą między zabawą a działaniami, które mogą wyrządzać krzywdę innym, szczególnie w internecie i relacjach rówieśniczych.
Konkurs plastyczny organizowany w ramach tegorocznej Kampanii 19 dni ma na celu uwrażliwienie uczniów na problem przemocy, która często ukrywa się pod płaszczem „żartów” i „pranków”. Pragniemy, aby uczniowie poprzez sztukę wyrazili swoje myśli na temat granic między żartem a przemocą, a także zrozumieli, jak ważne jest reagowanie na sytuacje, które mogą ranić innych.
Cel konkursu:
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na to, że nie każdy żart jest niewinny. Chcemy zachęcić uczniów do refleksji nad tym, jakie „pranki” i żarty mogą prowadzić do przemocy, szczególnie w internecie i w relacjach rówieśniczych. Prace mają być formą edukacji i sprzeciwu wobec przemocy, z której czasem nie zdajemy sobie sprawy.
Data ogłoszenia konkursu:
16 października 2024
Data zakończenia przyjmowania prac:
31 października 2024
Technika:
Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, w tym: rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa, techniki mieszane, zdjęcia, filmy (rolki)
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów liceum
Harmonogram:
Nagrody:
Tematyka konkursu:
Uczniowie mają za zadanie stworzyć pracę plastyczną albo fotograficzną, albo filmową, która odnosi się do hasła „Ej, to nie żart. To jest przemoc”. Prace mogą przedstawiać sytuacje, w których żarty lub „pranki” przeradzają się w przemoc – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w internecie. Celem jest uwrażliwienie na to, jak działania postrzegane jako zabawne mogą w rzeczywistości ranić innych.
Regulamin:
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie, aby wspólnie zwrócić uwagę na to, że przemoc może przybierać różne formy – nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się żartem.
Magdalena Monkosa