Aktywny czerwiec w Centrum Bibliotecznym

16 czerwca 2019

Kontakt z naszą Biblioteką i Czytelnią zawsze gwarantuje niezwykle pozytywne przeżycia - i to nie tylko stricte czytelnicze! Miesiąc czerwiec nie był pod tym względem wyjątkiem - Panie Joanna Szafrańska i Edyta Rozenfeld zadbały i o duszę, i o ciało! Ale po kolei:

1) Z okazji Dnia Dziecka każdy mógł się poczuć zaproszony na Słodkie Dni, a że nie w całkowitym oderwaniu od książek, najlepiej pokazują zdjęcia poniżej:

Bardzo przyjemny i smaczny pomysł, prawda?

2) 5 czerwca ukazał się kolejny numer naszej szkolnej gazetki "MCB" - ale o tym jest już osobny post poniżej!

3) 13 czerwca wystartowała akcja "Atrakcje na wakacje!"

"Najnowsze, najbardziej poczytne i najciekawsze książki, bestsellery 2019 roku znajdziesz u nas!
Jeśli oddałeś wszystkie zaległe lektury i masz ochotę, no i wreszcie czas, coś poczytać w czasie wakacji, to zapraszamy do biblioteki" - napisały Panie Szafrańska i Rozenfeld na profilu facebookowym szkoły. Wieści niosą, że już do apelu wiele osób odniosło się pozytywnie i wypożyczyło ciekawe pozycje na wakacje. Serce rośnie - jeżeli ktoś powątpiewał, to spieszymy zapewnić, że młodzież nadal czyta książki! Tych, którzy jeszcze nie wybrali się do biblioteki obejrzeć, jakie "atrakcje na wakacje" Panie proponują, serdecznie zachęcamy, by to zrobili! Część propozycji na zdjęciach poniżej. Zwróćcie uwagę na te wakacyjne aranżacje!

4) Zaledwie dzień później, bo 14.06.2019r. do Centrum Bibliotecznego po raz ostatni w tym roku szkolnym zawitała grupa uczniów z opiekunami z SP nr 4 w Świnoujściu.

Aby w czasie wakacji nie zapomnieć o czytaniu książek, na kreatywnych warsztatach uczniowie wykonali stylowe zakładki do książek, które z pewnością przydadzą się na wolne popołudnia i wieczory. Każdą zakładkę ozdobiły ciekawe cytaty dotyczące książek i czytania.

zdjęcie główne: Photo by Kaboompics .com from Pexels