Benefis Mikołajkowy 2018

8 grudnia 2018

Zbliżają się Święta. Elfy nie chcą pracować i wszystko idzie nie tak. Mikołaj i jego sekretarka Elfka Fiora postanawiająwezwać przyjaciół na pomoc. Telefon od Mikołaja odbiera Jack Frost, Olaf i Rudolf. Trójka przyjaciół wyrusza w podróż po bajkowych krainach w poszukiwaniu osób, które pomogą uratować Święta. Wpierw chcą trafić do domu Ptasznika, ale posługiwanie się mapą ich przerasta i nie mogą znaleźć drogi. Na szczęście znajduje ich Tomek (lokomotywa) i prowadzi do Ptasznika, zgadza się też pomóc uratować święta. Potworny Ptasznik po krótkiej rozmowie też rusza do domu Mikołaja na ratunek. W drodze powrotnej spotykają niesfornego Kevina, który znowu został sam w domu na Święta i on też zgadza się pomóc. Proszą też mieszkańców pobliskiej magicznej wioski o pomoc (Czerwony Kapturek, jednorożec i elfy). Ostatnią postacią, którą spotykają jest bardzo smutny szkielet Bonnie (wszyscy kochają Święta, a o Halloween już nikt nie pamięta). Namawiają ją, żeby pomogła ocalić Święta. Wszystkie magiczne postaci pracują w domu Mikołaja, prezenty są spakowane i wszystko gotowe. Na to wchodzi zdziwiony Mikołaj, dziękuje wszystkim, odznacza Jacka Frosta, Olafa i Rudolfa medalem, mianuje ich Ekipą do Ratowania Świąt i przechodzi na emeryturę.

Ufff, Święta uratowała klasa IC wraz z wychowawczynią panią Patrycją Cackowską! Dziękujemy!

Biletem wstępu na Benefis były słodycze. Zobaczcie, jak dużo udało się dzięki Wam zebrać:

1. Czekolady – 150 szt.
2. Wafelki – 98 szt.
3. Ciastka – 12 opakowań
4. Batony - 24 szt.
5. Bombonierki – 12 szt.
6. Cukierki 17 woreczków
7. Żelki – 10 opakowań
To jednak nie wszystko! Ekipa z klasy IC odwiedziła ze swoim przedstawieniem jeszcze dwa miejsca: Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz w Miejskie Przedszkole nr 10 (zdjęcie główne). Zmęczeni trzema przedstawieniami, ale szczęśliwi aktorzy zebrali tam kolejne torby darów!

Wszystkie dary zostaną przekazane do internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Świnoujściu (dom dziecka), oraz na akcję „Święta bez taty”.

To był magiczny dzień! Wszystkim - dużym i małym - życzymy samego dobra na każdy dzień! 🙂

Pozdrowienia i życzenia

A oto zdjęcia Marceliny Ciesielskiej (1a) z przedstawienia szkolnego: