Bookstars na podium konkursu!

26 maja 2024

Na zdjęciu powyżej stoją: Julia Ignaciuk (świeczki), Celina Szternal (otulacze), Natalia Kamińska (dyrektor generalny), Julia Sabalska (zakładki), Maria Rutkowska (dyrektor ds. marketingu), Klaudia Legowicz (zakładki), Aleksandra Kowal (dyrektor ds. finansów) - to mieszkowe miniprzedsiębiorstwo "Bookstars" - dziewczęta, które pojechały do Warszawy na finał Ogólnopolskiego Konkursu ""Miniprzedsiębiorstwo Roku 2024" i zajęły w tym finale III miejsce! Czyż to nie piękna wiadomość na rozpoczęcie weekendu. Opiekunem projektu jest pani dr Lidia Sokołowska - bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych życiowych, szkolnych i biznesowych sukcesów!

Oddajemy głos Marii Rutkowskiej, która tak pisze o sukcesie grupy:

"W dniach 23-24.05.2024 miałyśmy zaszczyt reprezentować naszą szkołę, jak i całe województwo na ogólnopolskim finale konkursu "Miniprzedsiębiorstwo Roku 2024" w Warszawie. Podczas wyjazdu napotykałyśmy różne przygody i wyzwania, począwszy od zerwania sieci trakcyjnych tuż przed Warszawą Zachodnią, po wymagające rozmowy z komisją konkursową złożoną z przedsiębiorców i inwestorów. Trudnością dla nas był również rosnący stres, brak snu i konkurencja na wysokim poziomie. Jednakże dzięki współpracy, organizacji i dobrym relacjom między nami zdobyłyśmy 3 miejsce z 200 miniprzedsiębiorstw w Polsce!

Cieszymy się również z faktu, że dzięki nam i innym finalistom sieć Junior Achievement Worldwide otrzymała już trzecią nominację do Pokojowej Nagrody Nobla!

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwe z naszego osiągnięcia i chcemy Wam wszystkim i każdemu z osobna serdecznie podziękować za okazywane nam wsparcie i miłe słowa.

Była to dla nas przygoda życia i fantastyczne doświadczenie, które z pewnością będziemy wspominać przez lata.

Zespół BookStars"