Ciekawy sposób promocji czytelnictwa

23 kwietnia 2024

Na naszą Bibliotekę i na Panią Edytę Rozenfeld zawsze można liczyć! Spodziewasz się czegoś ciekawego? Na pewno się nie zawiedziesz!

Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich, nasza szkoła wzięła udział w III Ogólnopolskiej Akcji Siania Nasionek Czytelnictwa.

Klasa 1C wraz z wychowawczynią panią Beatą Czajkowską uczestniczyła w bibliotecznych warsztatach. Akcja siania była inspiracją do kreatywnego i niestandardowego podejścia do czytelnictwa. Sianie nasionek czytelnictwa to sposób, aby sprawdzić, co z nich wyrośnie: wybór, mądrość, nauka, relaks, kreatywność, wolność, a może szczęście? Nasi uczniowie, w specjalnie przygotowanych doniczkach zasiali nie tylko piękne kwiaty, ale także nadzieję i dowód na to, że czytanie to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W naszych doniczkach pojawiła się także prawda, że czytanie daje ogromną siłę, pobudza kreatywność i wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i uczy empatii.