Mieszki 2024 - czyli pożegnanie maturzystów na wesoło

24 kwietnia 2024

W tym roku tradycyjne "Mieszki" przygotowała klasa 3a pod przewodnictwem p. Anny Mumot! Przypomnijmy, że Święto to powstało, aby rozluźnić napiętą atmosferę przed zbliżającym się wielkimi krokami egzaminem dojrzałości.

Tak oto, 24 kwietnia w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 2-4 z nadzieją na dobrą zabawę! Zanim jednak rozpoczęliśmy część rozrywkową, kilkoro nauczycieli zostało zaproszonych do wręczenia nagród osobom wyróżniającym się w różnych sferach działalności szkoły. Głos zabrały panie Iwonę Dominiak - opiekunka koła teatralnego MATTIM, pani Violetta Piórska - przewodniczka uczniów po różnych konkursach biologicznych; z kolei pani Joanna Szpytko wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu "Be Bright and Write" - w zastępstwie za panie P. Cackowską i A. Żychską. Ale to jeszcze nie koniec. "Mieszko" chlubi się wieloma talentami sportowymi i wieloma sukcesami, stąd nauczyciele wychowania fizycznego mieli doprawdy dużo pucharów do wręczenia wyróżniającym się sportowcom...

Po tej oficjalnej części, przyszła pora na "Mieszki Anno Domini 2024".

Pierwszą kategorią był “Śmieszek roku”. Nominowani zostali:

A) Adrian Ziemliński, B) Vladyslav Yaremchuk,  C) Maksymilian Duszyński, D) Agata Ilińczyk

Wygrał Adrian Ziemliński - jak zawsze w bardzo dobrym nastroju!

Kolejny tytuł “Eksperta od ukrywania telefonu pod ławką podczas lekcji” powędrował do ucznia, który wykazał się znakomitymi zdolnościami w ukrywaniu sprzętu elektronicznego przed nauczycielami.

Nominowanymi  w tej kategorii byli:

A)  Pola Salwin,  B) Laura Czerwińska, C) Daniel Rynkiewicz,  D) Kacper Dziedzina, a zwycięzcą  został Kacper Dziedzina!

Wiemy, że specjalizacja w tej dziedzinie wymaga sprytu, ale mamy nadzieję, że nikt nie zaryzykuje przyniesienia na maturę jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego.

Trzecia kategoria to “Spóźnialski” czyli uczeń , który zawsze wpada na lekcję z lekkim poślizgiem.

Nominowanymi zostali:

A) Bartlomiej Husak, B) Martyna Karlińska, C) Jakub Trzciński, D) Natalia Stefanowicz

Tytuł „Spóźnialskiego” powędrował do Jakuba Trzcińskiego!

Tytuł  “Entuzjasty Nauki” przysługuje osobie pełnej pasji do nauki, angażującej się w różne przedsięwzięcia szkolne.

Nominowanymi zostali:

A) Jakub Rudziński, B) Jakub Babicki, C) Sonia Nica, D) Oliwia Piotrowska, a tytuł zdobył Jakub Rudziński!

W kategorii  “Kreatywny Uczeń nominowane zostały następujące artystyczne dusze:

A) Maximilian Gembała, B) Natalia Szkólnik, C) Julia Giero, D) Oliwia Piotrowska, a statuetkę zdobył bardzo szczęśliwy Maximilian Gembała!

"Miss & Mister piękności" to kolejna budzące emocje kategoria.

Kandydatkami do miana najpiękniejszej dziewczyny zostały:

A) Hanna Zakrzewska, B) Natalia Kijak, C) Weronika Janik, D) Natalia Kazaniecka

Miss piękności została prześliczna i przeurocza Weronika Janik!

Nominowanymi w kategorii najprzystojniejszego chłopaka byli:

A) Dawid Mizerkiewicz, B) Maciej Karczewicz, C) Karol Manikowski, D) Kacper Dziedzina

Tytuł mistera piękności zdobył: Kacper Dziedzina!

„Celebryta” to osoba, którą każdy z nas zna. Jest to osoba, której jest wszędzie pełno, a żadna impreza nie ma prawa się bez niej odbyć, gdyż jej udział jest obowiązkowy.

W tej kategorii nominowani zostali:

A) Roch Rupar, B) Ignacy Karpowicz, C) Jakub Wroniak, D) Oliwia Piotrowska

Tytuł „celebryty” otrzymał Roch Rupar!

Wyróżniono też osobę pełną troski, na którą każdy z uczniów może liczyć. Kategoria ta ma na celu wyróżnienie osoby będącej zawsze na stanowisku, a w chwili zagrożenia umiejącej uratować swojego kolegę czy koleżankę notkami z ostatniej lekcji czy piszącym długopisem ;).

Nominowanymi w kategorii “Przyłóż do rany” byli:

A) Kamila Skowron, B) Laura Czarnecka,  C) Monika Burchardt, D) Milena Kwaśniewska

Zwyciężczynią została przemiła Kamila Skowron!

“Bratnie Dusze” to kategoria dla prawdziwych przyjaciół. Wybieraliśmy spośród:

A) Bartosza Manke i Przemysława Strzelczyka, B) Amelii Dąbek i Kai Rusin,
C) Julii Giero i Soni Nicy, D) Agaty Ilińczyk i Aleksandry Bruckiej

Tytuł “Bratnich Dusz” powędrował do Amelii Dąbek i Kai Rusin!

Prowadzący pożegnali swoje starsze koleżanki i kolegów w dowcipny sposób przypominając mniej i bardziej znane "maturalne przesądy", jak na przykład:

- tuż przed maturą trzeba koniecznie przemeblować swój pokój i ustawić łóżko tak, by w dniu egzaminu wstać z niego prawą nogą

- w dniu egzaminu na pewno wiele osób życzyć Wam będzie szczęścia, ale broń Boże nie dziękujcie

- nie zapomnij o czerwonych elementach bielizny

- kopniak w .... tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną zapewni bardzo dobre wyniki 😉

Spotkanie społeczności szkolnej z maturzystami zakończył zespół muzyczny, który brawurowo wykonał piosenkę zespołu Fleetwood Mac: “The Chain”. Można śmiało powiedzieć, że to były bardzo udane "Mieszki", co jest bardzo dobrym znakiem przed zbliżającą się wielkimi krokami maturą. POWODZENIA!

FOTO: Maja Pełnikowska

VIDEO: Antek Kryk i Kacper Musialski