„…Do dzisiaj ziemia śpiewa…”

15 kwietnia 2018

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. 10 kwietnia 2018 roku  w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla oraz na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu obchodziliśmy 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej, 8 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, uczciliśmy również miliony ofiar polskich zesłańców Syberii- „ziemi nieludzkiej”. W uroczystości wzięli udział: Marynarka Wojenna, władze miasta, duchowni, kombatanci, Sybiracy, delegacje miejskich instytucji, delegacje szkół wraz z dyrektorami i pocztami sztandarowymi, harcerze.

Pamięć o przeszłości jest mądrością narodu, pozwala pielęgnować tradycje, decyduje o wysokiej narodowej świadomości, integruje pokolenia. Po raz kolejny mogliśmy się zadumać nad naszą trudną historią, oddać cześć poległym, przypomnieć losy konkretnych ludzi, pokazać piekło kaźni i zesłania, wzruszyć bolesną prawdą.

Uroczystość przygotowali: Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu, Urząd Miasta  Świnoujście oraz młodzież Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I pod opieką nauczycielek historii i języka polskiego- p. Ewy Kowalskiej, p. Joanny Szpytko oraz p. Iwony Dominiak.

W programie artystycznym wzięli udział uczniowie:
Anna Bukowska, Weronika Grygowska, Martyna Knap, Sebastian Koweła, Gabriela Kruk, Dawid Orłowski, Michał Szamański, Julia Winiarska.
Poczet sztandarowy szkoły w składzie:
2 A1 (cmentarz)
Błaszak Oliwer