14 października 2024

Ponieważ 14 dzień października był dniem wolnym, zdecydowaliśmy się uczcić święto wszystkich pracowników oświaty w piątek 11 października. W tym dniu, tuż przed nieco przedłużonym weekendem (bardzo miło!), społeczność Mieszka zgromadziła się w sali gimnastycznej.

Podczas apelu zaprezentowany został krótki program artystyczny pt: “Nietypowy pokaz pomocy szkolnych”. W życiu każdego nauczyciela są momenty, gdy zastanawia się, jak trafić do młodych umysłów lub opanować niesfornych uczniów. Z pomocą przyszły firmy proponujące pomoce szkolne takie jak np. różowe okulary, młotki służące do wbijania wiedzy do głów, a nawet dyby szkolne dla uczniów zakłócających lekcje. Wszystkie te przedmioty w humorystyczny sposób zaprezentowali uczniowie klasy II d, którzy przygotowali apel ze swoją wychowawczynią Panią Heleną Rzepecką - bardzo dziękujemy!

Nie zabrakło również muzyki - salę wypełniły dźwięki przebojów Abby w wykonaniu Karoliny Molińskiej i Barbary Szczuraszek ze wsparciem instrumentalnym Gabrieli Cichockiej (skrzypce) i wychowawczyni klasy p. Rzepeckiej (klarnet) - byliśmy naprawdę pod wrażeniem!

Oczywiście nie zabrakło też życzeń: dla Dyrekcji i od Dyrekcji, dla Nauczycieli, dla Pracowników Niepedagogicznych szkoły. Krótkie wystąpienie mieli również przedstawiciele RSU, w składzie Aleksander Janota, Hanna Stróżek i Gabriela Cichocka - dziękujemy!

fot. Piotr Sondel