Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością

4 grudnia 2019 roku w Bibliotece Miejskiej odbyło się podsumowanie cyklu działań związanych z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świnoujściu.

Podczas uroczystości przedstawiono charakterystykę osób z mózgowym porażeniem dziecięcym i stereotypy związane z osobami niepełnosprawnymi. Ważnym elementem spotkania były wypowiedzi osób z MPD: p. Agnieszki, p.Pauli i p. Artura, którzy podkreślali, że pomimo swej niepełnosprawności potrafią cieszyć się życiem, mają zainteresowania i plany. 

W ramach projektu ogłoszony był konkurs plastyczny pn. „Niepełnosprawność”. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Jaworska i Roksana Jon z klasy 1b oraz uczennice klasy 1f: Roksana Dwornik, Weronika Kujda, Apolonia Wielgolińska i Aleksandra Drążyk, która zdobyła za swoją pracę nagrodę! (zdjęcie obok)

Nagrodę otrzymały również Weronika Kowalewska i Klara Rojczyk z klasy 1e, które przygotowały audyt dotyczący dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i pięknie dziękujemy za zaangażowanie!

Małgorzata Drążyk

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram