Miniprzedsiębiorstwa na start!

5 grudnia 2019

"To co wciąż robimy stanowi o nas."

Arystoteles

Jak co roku w naszej szkole ruszył projekt "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo" pomyślany jako ćwiczenie edukacyjne pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tym razem, mamy cztery szkolne firmy założone przez uczniów z klas 1e, 1f i 1g.

Swoją biznesową przygodę rozpoczęli od udziału w warsztatach „DESIGN THINKING  - Projektanci innowacji”. W Bydgoszczy przedstawiciele szkolnych miniprzedsiębiorstw: Wiktoria Szternal, Justyna Świtek, Hanna Stróżyk, Agnieszka Rolewicz, Emilia Zaręba, Michalina Mielczarek, Seweryn Świrski, Adam Ciechowski, Ignacy Karpowicz, Wiktor Marchewka, jako dyrektorzy naczelni oraz dyrektorzy ds. marketingu i finansów młodzieżowych firm, wraz z opiekunem całego projektu p. Lidią Sokołowską mieli okazję poznać metodę "Design thinking" pod okiem wykwalifikowanych trenerów firmy GOOGLE przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju. Istotą metody jest rozwiązywanie problemów, stworzenie nowych, innowacyjnych produktów, usług lub procesów poprzez określenie prawdziwych potrzeb pojedynczego użytkownika. Cały dzień uczyli się kreatywnego myślenia w praktyce, a to, czego się nauczyli, na pewno wykorzystają w swoich pierwszych biznesowych działaniach.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Lidia Sokołowska