Dzień Teatru i Dzień Talentów za nami

26 marca 2018

Z tej okazji nasze mieszkowe talenty zaprezentowały się w najróżniejszych dyscyplinach. W związku z Międzynarodowym Dniem Teatru odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o teatrze dla klas pierwszych, a klasy drugie miały okazję zaprezentować się w trailerze "Zakochanej złośnicy" Szekspira, którą to sztukę w pełnej wersji będziemy mieli okazję obejrzeć już wkrótce.

W drugiej części naszego spotkania odbył się międzyklasowy konkurs klas pierwszych i drugich, które zmierzyły się w różnorodnych dyscyplinach - wiedzy, umiejętności malarskich, aktorskich, muzycznych i sportowych.

W tej ostatniej dyscyplinie naszym tegorocznym mistrzem ping ponga został Adrian Mamet z klasy 2a, zdobywając równocześnie cenne punkty dla drużyny klas drugich. Gratulujemy! Natomiast swoje talenty wokalne zaprezentowały nam Julia Architek z klasy 1a, Małgosia Michalak z klasy 1b oraz Gabrysia Kruk z klasy 2d, której udało się w dodatku porwać część swojej wiernej publiki na scenę. Biorąc pod uwagę fakt, jak niewiele osób odważyło się wystąpić przed naszym nader wymagającym audytorium, nawet mając mocne wsparcie swoich klas, tym bardziej gratulujemy odwagi tym, którzy wystąpili. Tak trzymać, dziewczyny!
Po ostatecznym podliczeniu głosów okazało się, że niewielką ilością głosów wygrali przedstawiciele klas pierwszych. Trzeba zatem przyznać, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a zadania wcale nie takie proste. Przy tym na pochwałę zasługuje zarówno zaangażowanie obu drużyn jak i to, że w kategorii wiedzy, czyli typowo szkolnej, przedstawiciele obu drużyn sprawdzili się świetnie. Gratulujemy zatem wszystkim uczestnikom!
Na zakończenie spotkania wszystkim zebranym zostały rozdane słodkie upominki oraz dyplomy dla każdej klasy na pamiątkę spotkania.