Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

13 września 2019

Wielkimi krokami zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Startujemy już w poniedziałek, czyli 16 września. ETZT to coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej, po raz pierwszy obchodzony był w 2002 roku!

Kulminacyjnym momentem tygodnia będzie 22 września, czyli Dzień bez samochodu - będzie to niedziela, więc... hm... łatwiej będzie się bez samochodu obejść . Jednak w idei Tygodnia Zrównoważonego Transportu chodzi nie tylko o wzywanie do odstawienia samochodu do garażu. Idea Tygodnia jest przede wszystkim pozytywna - organizatorom chodzi o PROMOCJĘ aktywności i pozytywne zachęcenie do jeżdżenia rowerem i chodzenia pieszo, a także do korzystania z transportu publicznego czy wspólnej jazdy samochodem (tzw. car-pooling). W roku 2019 tematem przewodnim Tygodnia jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”.

W tym roku "Mieszko" przyłączy się do tej ogólnoeuropejskiej inicjatywy. Zaplanowaliśmy kilka działań: konkurs foto-video "Mój rower i ja", plakaty, codzienne informacje związane z ideą zrównoważonego transportu publikowane na stronie www/fb szkoły, lekki i przyjemny quiz wiedzy (z nagrodami!) : Zapraszamy!

Organizator/tekst: Agnieszka Żychska