Fizycy podsumowują rok szkolny

I. Zuzanna Sawicz FIZYKIEM ROKU!

Zuzanna Sawicz uzyskała tytuł „Fizyk roku 2020/2021” Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu.

Zuzanna jest LAUREATKĄ III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyczne Ścieżki”. Laureaci tego Konkursu otrzymują indeks na Wydział Fizyki UJ, UW, UB.

Uczennica otrzymała I nagrodę w Szkolnym Konkursie na „Najciekawsze doświadczenie z fizyki”, wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Fizyczno-Fotograficznym „Fizyka wokół nas”, promowała fizykę wśród uczniów pokazując doświadczenia na Szkolnym Święcie Nauki. Gratulujemy bardzo serdecznie!

II. Podsumowanie wyników Szkolnego Konkursu na „Najciekawsze doświadczenie z fizyki” w ramach Zdalnego XXII Święta Nauki

I miejsce: Zuzanna Sawicz, kl. 2f – „Eksperymentalne warunki”, „Doświadczenia z ciekłym tlenem”

II miejsce ex aequo: Roksana Dwornik, kl. 2f – „Kubek Pitagorasa – eksperyment”, Julia Saladra, Julia Zduńska, kl. 2f  – „Pływanie ciał w wirującej cieczy”

III miejsce ex aequo: Wanesa Faryńska, Julia Grzeszek, kl. 2f – „Wahadło poziome”, Apolonia Wielgolińska, kl. 2f – „Kubek Pitagorasa”

Wyróżnienia:

Aleksandra Drążyk, Emilia Karczewicz – „Tęcza w szklance” kl. 2f,

Aleksandra Drążyk – „Syfon” – kl. 2f,

Laura Czerwińska – „Magiczna szklanka”- kl. 1a

Dziękujemy za włożoną pracę, jej naukowo-wizualne efekty i serdecznie wszystkim gratulujemy!

Informacja o filmach na stronie szkoły. Adres jest taki sam jak w ubiegłym roku:

Organizatorzy Zdalnego Szkolnego Święta Nauki

KOMISJA KONKURSOWA

Dyrekcja szkoły – Piotr Adamczyk

Nauczyciele fizyki i informatyki – Ewa Pater, Sebastian Błaż, Wiesław Kaczanowski

III. Wyniki XVIII Szkolnego Konkursu Fizyczno-Fotograficznego „Fizyka wokół nas”

I miejsce: Filip Maćkiewicz, 2a

II miejsce ex aequo: Aleksandra Drążyk, 2f, Natalia Jaworska, 2b