Gra miejska na 100-lecie odzyskania niepodległości

15 listopada 2018
10 listopada 2018 roku Józef Piłsudski wrócił do Warszawy. Sto lat później, w setną rocznicę tego wydarzenia,

Świnoujska Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Miasta oraz naszą szkołą zorganizowała historyczną grę miejską, która pięknie wpisała się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W grze udział wzięło ponad 140 osób podzielonych na 29 patroli.

Nasi uczniowie wspólnie z Panem Dyrektorem Piotrem Adamczykiem byli bardzo ważną częścią całego przedsięwzięcia. Pan Dyrektor oraz Małgorzata Kucharska, Sara Raczycka i Wiktoria Starzyńska z klasy 1A, Mikołaj Szczerski z klasy 2A, Marcin Janiszewski, Adam Wilczek i Natan Gawryś z klasy 2B oraz Tymoteusz Chrobok z klasy 3D byli wolontariuszami, którzy poświęcili swój czas i przez wiele godzin czekali na uczestników gry w różnych punktach miasta, by zadać im konkursowe pytania. Na przykład, Małgorzata i Sara, których punkt kontrolny był przy Bibliotece Miejskiej, pytały uczestników gry o tytuł książki, w której tak zaczytał się bohater tytułowy "Latarnika", że zapomniał zapalić światło latarni. Natomiast Adam i Natan stojący na przeciw Komendy Miejskiej Policji pytali o... pochodzenie słowa "policja".

Jak widać na zdjęciach, wszyscy prezentowali się wspaniale w historycznych strojach i, przede wszystkim, z uśmiechami na twarzach - i to pomimo dotkliwego, przenikliwego zimna! Jesteśmy dla nich naprawdę pełni uznania!

Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawego reportażu z tej gry zrealizowanego przez Telewizję Świnoujście, (naszych uczniów i Pana Dyrektora widać od 4 minuty).
Polecamy również publikacje na portalach swinoujskie.info oraz 24 kurier.pl, w których znajdziemy wiele atrakcyjnych zdjęć i informacji.
Na zdjęciu głównym od lewej stoją: Natan Gawryś, Marcin Janiszewski, Mikołaj Szczerski i Adam Wilczek.
fot. Weronika Otocka i Kinga Skura