Nasi matematycy na olimpiadzie w Niemczech

15 listopada 2018

14 listopada 2018 r. ośmioro uczniów z klas matematycznych wzięło udział w 58. Rejonowej Olimpiadzie Matematycznej w Anklam. Naszą szkołę reprezentowali Kamil Bońkowski, Marcelina Ciesielska, Jakub Dunajko, Liam Maćkowski, Wiktoria Orłowska, Arkadiusz Panocki, Adam Piaseczny i Aleksandra Puchała.

Uczniowie przez pięć godzin rozwiązywali zadania m.in. z teorii liczb, z geometrii, zadania logiczne i konstrukcyjne. Treść zadań została przygotowana dla naszych uczniów w języku polskim.

Współpraca z Lilienthal – Gymnasium w Anklam trwa od 2000 roku. W ramach wspólnych działań uczniowie naszego liceum uczestniczą w konkursie matematycznym dla rejonu Vorpommern – Greifswald.

Na wyniki konkursu musimy poczekać do 27 listopada.