JAKUB RUDZIŃSKI laureatem ZŁOTEJ TARCZY!

23 września 2023

W trakcie uroczystości "Dnia Patrona" dzieje się bardzo wiele bardzo ważnych rzeczy! Nie tylko maszerujemy przez miasto i podziwiamy pięknie przebraną Świtę Mieszka, nie tylko przyjmujemy oficjalnie uczniów klas pierwszych w nasze szeregi, ale przedstawiamy społeczności szkolnej laureata naszego najważniejszego wyróżnienia - Złotej Tarczy. W liceum czteroletnim wyróżnienie to jest przyznawane za całokształt osiągnięć w ciągu trzech lat na mocy decyzji Rady Pedagogicznej, która wybiera laureata spośród kilku kandydatów przedstawianych przez wychowawców. Złotą Tarczę otrzymuje uczennica lub uczeń aktualnej klasy czwartej, a wraz z nią zaszczytny tytuł "Primus Inter Pares" , co oznacza "pierwszy wśród równych".

Z wielką radością ogłaszamy, że laureatem Złotej Tarczy został w tym roku uczeń klasy IVA - JAKUB RUDZIŃSKI. (fot. powyżej - Filip Maćkiewicz)

Piękne trofeum wręczyła Jakubowi Pani Dyrektor Renata Brudnik, a sylwetkę "złotego ucznia" przedstawiła społeczności szkolnej wychowawczyni - Pani Ewa Puchała, wszystkiemu zaś przyglądali się wzruszeni Rodzice Kuby.

Laureat Złotej Tarczy to nie tylko ktoś, kto się po prostu bardzo dobrze uczy i osiąga sukcesy w konkursach, to osoba zaangażowana w życie szkoły, która może być wzorem do naśladowania pod wieloma względami.

Fot. Miguel Domingues Klimek

I rzeczywiście: Jakub Rudziński jest uczniem wszechstronnym, zaangażowanym naukowo, społecznie, artystycznie i sportowo. Brał udział w konkursach matematycznych (Kangur, Olimpiada Lingwistyki Matematycznej), wydarzeniach artystycznych ( przedstawienie „Alicja w Krainie Czarów”, obchody 55-lecia Klubu Literackiego "Na Wyspie"), w projektach międzynarodowych „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku” oraz w ramach Erasmusa w Kamminke. Reprezentował naszą szkołę na Kongresie Młodych Matematyków w Łodzi.

Przez dwa lata był chorążym pocztu sztandarowego na uroczystościach szkolnych i miejskich.

Jako uczeń, przez trzy lata osiągał średnią powyżej 5,0 i wzorowe zachowanie.

Jeśli chodzi o cechy charakteru Jakuba, jest on człowiekiem życzliwym i uczynnym, prezentuje wysoką kulturę w kontaktach międzyludzkich, jest zaangażowany w sprawy swojej klasy - od pierwszej klasy jest jej przewodniczącym, zawsze stara się sprostać postawionym zadaniom. Aktywny jest również poza szkołą - jako drużynowy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizuje obozy harcerskie dla zuchów. Kuba Rudziński jest człowiekiem godnym naśladowania!

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w życiu, w dalszej nauce i innych przedsięwzięciach!

Ewa Puchała/Agnieszka Żychska

Fot. Agnieszka Żychska