"Kangur Matematyczny" szczęśliwy i tym razem

23 maja 2024

Mamy dobre wieści o Kangurach! Matematycznych Kangurach! W konkursie "Kangur Matematyczny 2024" wzięło udział 34 uczennic i uczniów z klas I-III naszej szkoły. I to już jest pierwsza dobra wiadomość, że tyle mamy ambitnych, matematycznie utalentowanych osób - bo przecież przypadkiem nikt tam nie startował. Druga dobra wiadomość jest taka, że Gabriela Salamonik z klasy 1b oraz Filip Juraszczyk z klasy 2a zdobyli WYRÓŻNIENIA! Wielkie brawa dla obojga! Ależ mają umysły!

Kangur Matematyczny to jeden z najpopularniejszych prestiżowych konkursów matematycznych, który wywodzi się z Australii. Testy sprawdzają nie tylko szkolną wiedzę, ale i zastosowanie matematyki w życiu codziennym.

Od 1999 roku pytania do konkursu są wybierane na corocznych spotkaniach przedstawicieli 37 krajów z Europy, Ameryki i Azji. Konkurs odbywa się każdego roku w trzeci czwartek marca. Organizatorzy kładą nacisk na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, a nie tylko na znajomość wzorów matematycznych. Dzięki temu Kangur Matematyczny stał się najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie i co roku gromadzi kilka milionów uczestników.