Klasa 3A z wizytą na Komendzie Policji

8 czerwca 2024

7 czerwca 2024 roku uczennice i uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu pod opieką Pani Lidii Sokołowskiej.

Na miejscu przywitał nas w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Bernadetta Kujda oraz st. sierż. Kamil Zwierzchowski. Pan Kamil oprowadził nas po obiekcie. Mieliśmy niecodzienną okazję przymierzyć sprzęt PZ kask, kamizelkę, pałkę szturmową oraz tarczę ochronną. Oglądaliśmy również policyjne radiowozy i motocykl, co pozwoliło nam poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze na służbie.

Zwiedzanie budynku komendy dostarczyło nam wielu emocji, zwłaszcza że mogliśmy zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów od środka. Największą atrakcją, która spotkała naszą grupę podczas zwiedzania była możliwość zapoznania się z bronią palną długą typu mossberg: AKMS potocznie
zwany kałasznikowem, a także z bronią, którą najczęściej funkcjonariusze noszą do służby: WaltherP99. W nagrodzę za dobre zachowanie Pan Kamil pokazał nam jak zbudowana jest taka broń, omówił poszczególne jej elementy, a na koniec chętne osoby mogły sprawdzić swoje umiejętności w składaniu broni. Na zakończenie zobaczyliśmy policyjnego drona.
To były naprawdę ciekawe zajęcia – co ukazują nasze zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za możliwość odbycia tak ciekawego spotkania!