Lekcja ekologii w terenie - licealiści posprzątali w zdrojowym lesie

15 września 2023

15 września 2023 blisko setka uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięła udział w dorocznej akcji "Sprzątanie świata". Po lekcjach, przy pięknej pogodzie i w dobrych nastrojach, uprzątnęli zalesiony odcinek Parku Zdrojowego przy ulicy Uzdrowiskowej - od hotelu Hamilton do parkingu przy Wiatraku.

Z terenu zebraliśmy i posegregowaliśmy kilkanaście worków pełnych śmieci - głównie butelek, puszek i worków foliowych. W kilku miejscach znaleźliśmy podrzucone do parku części samochodowe i odpady budowlane.

Akcja "Sprzątanie świata – Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Również uczniowie naszego liceum każdego roku sprzątają naszą małą ojczyznę. Akcję w Świnoujściu koordynują pracownicy Wydział Ochrony Środowiska UM, dostarczając nam worki i rękawice ochronne oraz organizując wywózkę śmieci po działaniach wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim ochotnikom za zaangażowanie się w przedsięwzięcie. Pani Violetta Piórska, szkolna koordynatorka akcji, wręczy Wam za to drobny upominek.

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram