Majowe atrakcje biblioteczne: warsztaty literacko-kulinarne

2 czerwca 2023

„Rozgryź i smakuj literaturę” – pod takim hasłem w dniach 15-26.05 odbywały się w bibliotece warsztaty literacko – kulinarne.

Zaczęło się od biesiady dla maturzystów, gdzie wspólnie przy stole, smakowaliśmy fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza,
czytane przez Maximiliana Gembałę z klasy 3A. Fragment dotyczący gotowania bigosu, zachęcił do dalszego próbowania i smakowania. A było co smakować, oj było… Szynka, ogórki kiszone, ciasta, chleb - to tylko niektóre smakołyki przygotowane przez uczniów.

„Bajka o soli” zaprezentowana w teatrzyku kamishibai wprowadziła nas w świat, w którym jeden ważny składnik (sól) może zdecydować o naszym życiu i uczuciach.

Najwięcej emocji i „smakowania” przyniosły uczniom warsztaty, na których wykonywali własne potrawy, takie jak: sushi, rosół, schabowy, zupa pomidorowa, makaron z warzywami, lody czekoladowe. W trakcie wykonywania prac słuchaliśmy fragmentów
„Widnokręgu” Wiesława Myśliwskiego i „Horroru” Madleny Szeligi, czytanych przez naszych uczniów. Na zakończenie warsztatów powstało nasze biblioteczne menu, które zachęca i zaprasza wszystkich do odwiedzania tak wyjątkowego miejsca, jakim jest biblioteka szkolna.

NASZEJ APETYCZNEJ, LICEALNEJ BIBLIOTEKI!

Przystawka:

Skrzydlata półka i bookcrossig w czekoladowej polewie

Danie główne:

Zielony regał marzeń i słoik dobrych myśli zawijany w liściach zadumy
Warsztaty z rękodzieła maczane w truskawkowym zapomnieniu
Wypożyczalnia serc wypiekana nocnymi gwiazdami

Deser:

Teatr kamishibai i czytanie na żądanie każdego dnia

Żołędziowy zawrót głowy

Wszystkie produkty pochodzą z miłości do ludzi, książek, drzew i nieba.
Spragnionych i głodny doznań czytelniczych serdecznie zapraszam!

Organizatorka: Edyta Rozenfeld