Michał Szumny - laureatem Złotej Tarczy 2024

29 września 2024

Pod koniec każdego roku szkolnego Rada Pedagogiczna spośród przedstawionych przez wychowawców kandydatów wybiera osobę, która zdobędzie niezwykle zaszczytny tytuł. Nazwiska tych osób są trzymane w tajemnicy aż do września następnego roku szkolnego, kiedy to zostają ogłoszone całej społeczności szkolnej podczas ceremonii obchodów Dnia Patrona. To właśnie podczas tej uroczystości bardzo dobremu i jednocześnie najbardziej zaangażowanemu w życie szkoły uczniowi wręczane jest odznaczenie nazywane „Złotą Tarczą” i przyznawany szlachetny tytuł Primus Inter Pares.

Nie inaczej było w tym roku. 19 września podczas uroczystości Dnia Patrona, Pani Dyrektor Renata Brudnik poprosiła o wyjście na środek, wraz z rodzicami, następujących uczniów klas czwartych: Michała Szumnego (4a), Emilię Maćkiewicz (4b), Dominika Bursę (4c) i Magdalenę Modzelewską (4d). Potem był już tylko pełna napięcia chwila ciszy i... - tak! Wszyscy to usłyszeli! Laureatem nagrody Złotej Tarczy został Michał Szumny!  Bardzo, bardzo serdecznie gratulujemy Michałowi i jego Rodzicom! Złotą Tarczę wręczyli uczniowi obecna na uroczystościach Prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska, Dyrektor Renata Brudnik, Wicedyrektor Anna Więzowska oraz Wychowawczyni Anna Mumot. Następnie Pani Anna Mumot odczytała wszystkim zgromadzonym treść uzasadnienia:

W dziedzinie matematyki Michał co roku bierze udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Jego ciężka praca i umiejętności przyniosły wymierne efekty – w roku szkolnym 2022/23 uzyskał wyróżnienie w tej prestiżowej rywalizacji. Jego pasja do matematyki nie ogranicza się jedynie do udziału w konkursach. Michał wspólnie z kolegami ze szkoły uczestniczył w 8. Kongresie Młodych Matematyków w Łodzi, co świadczy o jego otwartości na rozwój intelektualny i chęć poszerzania swojej wiedzy w dziedzinie nauk ścisłych.

Michał to nie tylko uzdolniony matematyk, ale również sportowiec. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych, co świadczy o jego wszechstronności i umiejętności łączenia różnych pasji. Jego zaangażowanie w sport wpływa na jego rozwój fizyczny, a także kształtuje jego dyscyplinę oraz umiejętność pracy zespołowej.

Michał również aktywnie uczestniczy w życiu klasy oraz szkoły. Jest zaangażowany w różnorodne przedsięwzięcia organizowane przez klasę i na rzecz szkoły, co pokazuje jego odpowiedzialność oraz dbałość o wspólne dobro. Ponadto, jego otwarta i przyjazna postawa sprawia, że jest ceniony i lubiany wśród rówieśników. Michał chętnie służy pomocą swoim kolegom, szczególnie w zakresie nauki, co dodatkowo podkreśla jego gotowość do wspierania innych i dzielenia się swoją wiedzą.

Niewątpliwie Michał jest uczniem o wysokiej kulturze osobistej, co w połączeniu z jego osiągnięciami naukowymi, sportowymi i aktywnością społeczną czyni go godnym zdobywcą  nagrody „Złotej Tarczy”. Jego postawa, determinacja oraz wszechstronność sprawiają, że jest on wzorem dla swoich rówieśników i osobą, która z pewnością odniesie sukces w przyszłości."