Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

17 maja 2023

Poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2023". W tym roku wzięło w nim udział 30 uczniów z naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że Natalia Palus z klasy 4A w kategorii "Student"

oraz Michał Szumny z klasy 2A i Filip Juraszczyk z klasy 1A w kategorii "Junior" zdobyli wyróżnienie!

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych.

Wspólna dla wszystkich krajów uczestniczących data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest zorganizowanie jak najliczniejszego wydarzenia o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.

Dzień konkursu - "Dzień Kangura" - stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

źródło: Kangur Matematyczny - Zasady, cel, regulamin i finanse Konkursu (kangur-mat.pl)