Miejskie uroczystości z "Mieszkiem"

17 października 2024

14 i 15 października nasi uczniowie zaprezentowali się w okolicznościowych programach artystycznych w czasie miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Seniora.

Na obie uroczystości przygotowaliśmy koncert życzeń zarówno dla Nauczycieli, jak i Seniorów. Piosenki oddzielone były komentarzem – „złotymi myślami” na temat zawodu nauczyciela i szkolnymi żarcikami (14.10.2024) i wieku senioralnego (15.10.2024). Nasze uczennice wykonały lubiane i śpiewane przez siebie piosenki. Były to utwory:

1. „Skinny love”- cover Birdy z repertuaru Bon Iver
2. „Strange birds” Birdy
3. „I have nothing”- z repertuaru Whitney Houston/ „Czas nas uczy pogody” z repertuaru
Grażyny Łobaszewskiej
4. „Ocalić od zapomnienia” sł. Konstanty Ildefons Gałczyński, muzyka Marek Grechuta
5. „The chain” – z repertuaru zespołu Fletwood Mac
6. „Super Trouper” utwór kultowego zespołu ABBA
7. Don't You Worry 'Bout A Thing- Tori Kelly

14 października zaprezentowaliśmy najpiękniejsze, według nas, cytaty o pracy Nauczyciela i Wychowawcy, o nauczaniu. Oto niektóre z nich:

„ Wielkim kunsztem wykazuje się Nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” (Albert Einstein)

„Wychowawca … bacznie przyglądając się dziecku, może mu dać program, jak poznać siebie, jak siebie zwyciężać, jakiego użyć wysiłku, jak poszukiwać własnej drogi życia.”
(Janusz Korczak)

„Nie jest takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” (Janusz Korczak)

Zakończyliśmy występ życzeniami dla wszystkich pracowników oświaty. Natomiast 15 października wyraziliśmy nasz szacunek wobec Seniorów. Dla nich również była wiązanka wymienionych piosenek i „złote myśli” o wieku dojrzałym, np.:

„Starsi ludzie są jak diamenty: z każdym rokiem stają się coraz bardziej cenni.” (Elizabeth Taylor)

„Kobieta z wiekiem staje się ładniejsza. Jej zmarszczki mówią, ile się śmiała w życiu, jej oczy - ile łez przelała, a siwe włosy - ile mądrości nabyła. Kobieta im jest starsza, tym więcej czuje, bardziej rozumie i mniej mówi.”
(Maciej Wiszniewski)

Spotkanie ze starszym pokoleniem wzruszyło nas. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy są to nasze babcie i dziadkowie, sąsiedzi, czy znane osobistości, warto ich doceniać, otaczać opieką, darzyć przyjaźnią i korzystać z ich życiowego doświadczenia.

Nasz program zakończyliśmy serdecznymi życzeniami dla Seniorów.

W obu uroczystościach wystąpili:

Większość wykonanych piosenek pochodzi z repertuaru naszych uczennic, rozwijających swoje zdolności w Miejskim Domu Kultury w Pracowni Wokalno-Artystycznej Pani Mariny Nikoriuk.

Zdjęcia: Robert Ignaciuk

Serdecznie wszystkim dziękujemy, macie dobre serduszka!