Nauczyciele z Berlina z wizytą w Mieszku

11 października 2024

W dniu 9 października 2024 roku gościliśmy w naszej szkole grupę 13 nauczycieli stażystów z Berlina. Spotkanie odbyło się w ramach naszej długoletniej współpracy z Ośrodkiem Spotkań Młodzieży Golm w Kamminke i stanowiło okazję do wymiany doświadczeń pedagogicznych oraz dyskusji nad współczesnymi wyzwaniami w edukacji.

Pani Magdalena Monkosa poprowadziła wykład na temat polskiego systemu edukacji i ścieżek rozwoju zawodowego nauczycieli w Polsce. W trakcie spotkania wywiązała się interesująca dyskusja o różnicach, wyzwaniach i szansach edukacji w Polsce i Niemczech.

W ramach wizyty młodzi nauczyciele z Berlina mieli także możliwość uczestniczenia w hospitacjach zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli. Obserwowali lekcję języka angielskiego prowadzone przez pana Marcina Michalczaka, lekcję matematyki u pani Ewy Puchały, języka niemieckiego u pani Magdaleny Monkosy oraz pani Justyny Fronczek-Tomickiej, a także lekcję geografii przeprowadzoną przez pana Tomasza Stróżka. Nasi goście wyrazili uznanie dla poziomu merytorycznego i metodycznego lekcji oraz zaangażowania naszych nauczycieli i uczniów.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za współpracę podczas tej wizyty! To było inspirujące spotkanie, które pozwoliło nam spojrzeć na edukację z nowej perspektywy.

Wizyta nauczycieli z Berlina to kolejny przykład naszej współpracy międzynarodowej, która wzmocniła więzi między środowiskami edukacyjnymi w Polsce i Niemczech.