Nauki Przyrodnicze na Scenie

23 września 2018

W dniach 21-22 września br. uczniowie naszego Liceum gościli na Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie” – „Science On Stage” w Poznaniu. Konkurs odbywał się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza na Wydziale Fizyki. Oliwia Świętczak, Ewa Rytlewska, Kamil Bońkowski oraz Mateusz Koczkodaj z klasy 3A pod czujnym okiem Pani Prof. Ewy Pater i Pana Sebastiana Błaża zaprezentowali doświadczenie o biegu światła w ośrodku optycznie niejednorodnym. Uczniowie, mimo, że znaleźli się poza podium, zaimponowali profesorom swoją dojrzałą prezentacją zjawiska. Podczas festiwalu grupa brała udział w licznych wykładach oraz prezentacjach doświadczeń. Wszyscy uczestnicy festiwalu zgłębili tajniki świata fizyki i wrócili pełni pomysłów na nowe eksperymenty. Był to owocny czas spędzony z piękną nauką, jaką jest fizyka.