Niech żyje Narnia!

24 stycznia 2020

Niech żyje Narnia!”- tym okrzykiem w dniu 17 stycznia 2020 roku zakończyliśmy ostatni pokaz przedstawienia "Tajemnice szafy - Narnia”. Sztukę pokazaliśmy aż 6 razy, za każdym razem przy pełnej lub niemal pełnej widowni. Serca rosły na taki widok! Od pierwszego do ostatniego przedstawienia towarzyszyły nam dzieci, młodzież i dorośli - co świadczy tylko o tym, że świat baśni jest uniwersalny i każdy może odnaleźć w nim cząstkę siebie. Cieszyliśmy się nie tylko dlatego, że "Narnia" się podobała, ale także, a nawet przede wszystkim dlatego, że wiedzieliśmy, iż oznacza to piękny dochód na cele charytatywne! ♥ ♥ ♥

"W imię Wschodniego Morza Lśniącego - oto Królowa Łucja - Dzielna!
W imię Wielkiego Lasu Zachodniego - oto Król Edmund - Sprawiedliwy!
W imię Gorącego Słońca Południa - oto Królowa Zuzanna - Łagodna!
W imię Czystego Północnego Nieba - oto Król Piotr - Wspaniały."

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebraliśmy ponad 5 tysięcy zł wraz z euro, a na Hospicjum św. Faustyny około 2.400 zł i tymi kwotami pobiliśmy nasz rekord! To dla nas najlepsza nagroda!

To właśnie chęć niesienia konkretnego dobra sprawia, że jesteśmy co roku gotowi ponieść tak duży wkład pracy i nakład czasu, jaki jest konieczny przy tego rodzaju przedsięwzięciach. A przedsięwzięcie, zaprawdę, zaprawdę powiadamy wam - potężne było! Przygotowało je ponad 80 uczniów naszej szkoły! Pracowaliśmy nad nim od listopada, planowaliśmy je od początku września 2019 r.

Obsada była stała od początku do końca, nikt nie zawiódł, nie narzekał. Pracy wymagało nie tylko nauczenie się ról, ale i nadanie autentyczności postaciom, nauczenie się zachowań, sposobu chodzenia różnych zwierząt, np. wilków, faunów - toteż poświęciliśmy na próby wiele, wiele godzin.

Wysiłku wymagało także przygotowanie baśniowej dekoracji, zakupienie masek, przygotowanie lub wypożyczenie strojów. Drodzy Uczniowie i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu "Narnii" - jesteście Niezwykli, Wyjątkowi, Wspaniali! Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy Wam za Wasz trud i wysiłek! "Kto raz został władcą Narnii, ten na zawsze już władcą będzie. Niechaj Wasza mądrość będzie z nami, póki gwiazdy świecą na niebie. Niech żyją Królowe i Królowie Narnii!"

Projekt przygotowały:

Pani Iwona Dominiak - scenariusz i reżyseria

Panie Joanna Szafrańska i Edyta Rozenfeld - logistyka, opieka i wszelka pomoc

Dziękujemy Pani Monice Wawrzyniak oraz klasie 2C i 1B za pomoc w przygotowaniu dekoracji, Pani Anecie Kruk za wypożyczenie strojów, Pani Agnieszce Żychskiej, Panu Alfredowi Żurawskiemu i Marcelinie Ciesielskiej z klasy 2a za piękne zdjęcia i poświęcony nam czas, a Zachodniopomorskiej TV za nagranie filmu, do którego linki zamieszczamy poniżej. Dziękujemy! Będziemy mieć wspaniałą pamiątkę! Pamiętamy o Miejskim Domu Kultury i dziękujemy pani dyrektor Lidii Masłowskiej i Działowi Organizacji Imprez za współpracę, za udostępnienie sali na próby i ekipie technicznej (Mateusz Czop i Dawid Bachryj!) za cierpliwość!

ZTV Narnia - część 1

ZTV Narnia - część 2

Linki do pełnych zbiorów zdjęć:

Marcelina Ciesielska: Marcelina

Agnieszka Żychska: Agnieszka

Agnieszka 2

Uczniowie zaangażowani w przedstawienie:

1 A:

Paulina Harasimowicz
Wojciech Zalewski
Jaśmina Orzechowska

Gościnnie wystąpili: nasz absolwent Filip Litwiniec oraz Zuzia Rozenfeld - uczennica kl. 2 Szkoły Podstawowej nr 6 - dziękujemy, że byliście z nami, to była wielka przyjemność móc z Wami pracować!

Tekst: Iwona Dominiak/Agnieszka Żychska

Zdjęcie główne: Agnieszka Żychska