Randka z Szymborską

28 lutego 2024

W sobotę, 24 lutego br., w Miejskim Domu Kultury odbył się bardzo szczególny wykład wygłoszony przez Panią Iwonę Dominiak dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. "Randka z Szymborską". Na sali obecni byli słuchacze UTW, a także Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Pan Paweł Sujka, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Jacek Jurkiewicz, nauczyciele, uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz rodzice.

Wiersze naszej noblistki recytowali: Aleksandra Kwiatkowska, Malwina Grzegorzek, Karolina Warś, Joanna Wojciechowska, Julietta Trzeciak, Zofia Szwiec, Remigiusz Sosiński, Karol Rajner. Śpiewały Zofia Kobiś, Barbara Szczuraszek, Gabriela Cichocka. Akompaniowała Pani Helena Rzepecka. Było refleksyjnie i wesoło. Pod koniec spotkania odbył się quiz dotyczący noblistki i jej życia. Nagrodą były serduszka z Fabryki Serc Biblioteki LO, wykonane przez Panią Edytę Rozenfeld.

Na pożegnanie zainspirowani W. Szymborską układaliśmy lepieje i odwódki. Jednego z najweselszych lepiejów zaprezentował Pan Jacek Jurkiewicz.

Wykład miał charakter lekcji otwartej, w czasie której uczyły się i bawiły trzy pokolenia mieszkańców Świnoujścia. Większość zebranych została obdarowana papierowymi ptaszkami z wierszami Szymborskiej, wykonanymi techniką origami przez Michalinę Mackiewicz oraz jej koleżanki i kolegów z klasy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie!

Iwona Dominiak

"W sobotnie słoneczne popołudnie randka z Wisławą Szymborską czyli czytanie poezji naszej noblistki przez młodzież z LO im Mieszka I. Pani Iwona Dominiak, nauczycielka języka polskiego, wygłosiła rewelacyjny wykład na temat życia i twórczości naszej noblistki. No i na koniec słynne ,,lepiejki'' na widowni. Kapitalne spotkanie. Dziękuję." - takimi słowami podzielił się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych Pan Jacek Jurkiewicz.

Zdjęcie dodane przez Brett Sayles: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/chmury-1431822/