"Wypływamy na głębię" z "Dobrym tematem"

20 lutego 2024

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowany jest uniwersalny program profilaktyczny „Dobry temat” opracowany przez Fundację „Wypłyń na głębię”. „Dobry temat” ma pomóc uczniom rozwijać umiejętności: komunikacji w grupie rówieśniczej, radzenia sobie ze stresem, rozumienia i zarządzania swoimi emocjami, konstruktywnego rozwiązywania problemów, radzenia sobie z kryzysami, stawiania celów i ich realizacji, asertywności wobec szkodliwych zachowań, reagowania na sytuacje wykluczenia i przemocy.

„Dobry Temat” to wielowymiarowy program, na który składają się interaktywne elementy wykorzystujące skuteczne metody pedagogiczne, nowatorskie środki wyrazu oraz narzędzia diagnostyczne.

Do życia pełnego pasji i rozwoju motywuje młodzież Janek Mela - podróżnik, szkoleniowiec motywacyjny i działacz społeczny, który swoim życiem udowadnia, że warto mieć marzenia i dążyć do wyznaczonych celów, przekraczając bariery i własne słabości.