Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kaplą

13 października 2017

W niecodzienną podróż zabrał nas dziś Grzegorz Kapla, autor książki „Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem.” Dziennikarz i podróżnik ze Świnoujścia jest autorem kilku książek i setek reportaży.

Żyje z pisania odkąd odkrył konfucjańską zasadę, że jeśli wybierzesz zajęcie, które kochasz, nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia. Podróż do Gruzji jest kolejną wyprawą dziennikarza, z której przywiózł kawałek świata zamkniętego w licznych fotografiach. Twarze spokojnych ludzi, zaklęte uliczki, widok wschodzącego słońca na szczycie gór, to tylko niektóre widoki, które mogliśmy podziwiać. Duże zainteresowanie uczniów klas IA i IIIC wzbudziło samo przygotowanie do wędrówki na Kazbek. Skromne wyposażenie plecaka, umiejętność przetrwania w trudnych sytuacjach i dobre warunki atmosferyczne, to tylko niektóre zasady, które są niezbędne w podróżowaniu. Aby dotrzeć do celu, niezbędne jest jeszcze ryzyko, chęć zdobywania coraz to nowszych miejsc. Grzegorz Kapla podejmuje się takiej przygody. W swych podróżach poznaje ludzi, ich kulturę i świat, który wciąż  na nowo odkrywa.

Spotkanie przygotowała Joanna Szafrańska oraz Edyta Rozenfeld.