Sukcesy w konkursie matematycznym

18 czerwca 2020

Poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny 2020. Pomimo epidemii, po wielu perypetiach konkurs udało się przeprowadzić, a nasza szkoła wystawiła mocną drużynę składającą się z 16 uczniów z klas 1A, 1B, 1E, 2A.

Niezmiernie miło nam poinformować, że wyróżnienie zdobyły: Natalia Palus z klasy 1A w kategorii junior i Aleksandra Puchała z klasy 2A w kategorii student.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych! Taka wiedza naprawdę imponuje!

Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Więcej informacji o historii i charakterze konkursu można znaleźć na tej stronie: http://www.aksf.org/