Weronika Otocka lauretką Złotej Tarczy!

23 września 2019

Od wielu, wielu lat pod koniec każdego roku szkolnego Rada Pedagogiczna spośród przedstawionych przez wychowawców kandydatów wybiera osobę, która zdobędzie niezwykle zaszczytny tytuł. Nazwiska tych osób są trzymane w tajemnicy aż do września następnego roku szkolnego, kiedy to zostają ogłoszone całej społeczności szkolnej podczas ceremonii obchodów Dnia Patrona. To właśnie podczas tej uroczystości bardzo dobremu i jednocześnie najbardziej w danym roku szkolnym zaangażowanemu w życie szkoły uczniowi wręczane jest odznaczenie nazywane „Złotą Tarczą” i przyznawany szlachetny tytuł Primus Inter Pares.

Nie inaczej było w tym roku. 20 września br. podczas uroczystości Dnia Patrona całej społeczności szkolnej przedstawiono kandydatów i laureatkę tytułu Primus Inter Pares za rok szkolny 2018/2019. Do tego najbardziej zaszczytnego szkolnego tytułu zgłoszone zostały: Julia Piwowarska z klasy IIIa, Weronika Otocka z klasy IIIb, Martyna Knap z klasy IIIc oraz Martyna Maciesza z klasy IIId. Pierwszą wśród równych została Weronika Otocka! Bardzo, bardzo serdecznie gratulujemy Weronice i jej Rodzicom! Złotą Tarczę wręczyli uczennicy obecna na uroczystościach Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Elżbieta Jabłońska oraz Dyrektor naszego Liceum Pan Piotr Adamczyk.

Dlaczego Weronika? Weronika to uczennica niezwykle uzdolniona, ambitna i pracowita. Zarówno w klasie pierwszej jak i drugiej osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce - średnia 5,19 i 5,23 odpowiednio. Równocześnie brała udział w licznych konkursach przedmiotowych jak chociażby EKO-PLANETA, Konkurs Wiedzy o Mózgu czy wreszcie XX Konkurs Biologiczny, w którym uzyskała tytuł finalistki zajmując 9. miejsce w województwie zachodniopomorskim. Weronika jest też osobą niezwykle zaangażowaną zarówno w życie klasy, pełniąc funkcję gospodarza klasy i zawsze bardzo aktywnie włączając się we wszystkie realizowane przez klasę zadania, jak i szkoły – bardzo aktywnie działając w Radzie Samorządu Uczniowskiego. Mimo wielu różnorodnych obowiązków włącza się także w działania wolontariackie – jak np. współpraca z WOPR. W tych działaniach odznacza się zawsze solidnością, pomysłowością, zaangażowaniem i jest osobą, na której zawsze można polegać. Przy tym wszystkim, Weronika jest przede wszystkim osobą zawsze życzliwą, przyjazną wobec innych, chętną do pomocy, przemiłą i kulturalną. I to właśnie jej pełna uroku osobowość jak i tak dla niej charakterystyczny uśmiech sprawiły, że Weronika została wyróżniona przez całą społeczność szkoły tytułem Arbitra Kultury i Elegancji już w klasie pierwszej, a w klasie drugiej została jednomyślnie wybrana na Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego.

Jeszcze raz składamy Weronice serdeczne gratulacje!

Tekst: Agnieszka Żychska, Katarzyna Dudeńko

fot. Agnieszka Żychska