Wycieczka klasy 1d do Morskiego Centrum Nauki

15 czerwca 2023

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie zostało otwarte zaledwie niecałe trzy tygodnie temu, a już jedna z naszych klas wybrała się tam na wycieczkę. Architektura obiektu jest niezwykła, a widoki z tarasu widokowego dostarczają wielkiej przyjemności dla oka. Wnętrze pełne interaktywnych eksponatów tylko czeka, by zapoznać się "własnoręcznie" z różnymi zjawiskami fizycznymi.

"Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha (MCN) jest nowoczesną instytucją edukacyjną umożliwiającą dzieciom i dorosłym odkrywanie sekretów nauki i techniki.

Motywem przewodnim centrum jest morze – temat pozwalający na atrakcyjną prezentację zagadnień z zakresu m.in. fizyki, matematyki, astronomii, geografii, medycyny, techniki, ekologii, socjologii, historii czy kultury. Pokazywanie różnorodnych zjawisk na przykładach związanych z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem czy życiem portu sprawia, że jest to placówka unikatowa nie tylko w Europie, ale i na świecie." / strona www: Aktualności - MCN (centrumnauki.eu) /

Kilka dni temu, 7 czerwca, na wycieczkę do Centrum udała się klasa 1D wraz z wychowawczynią Panią Anną Więzowską oraz z Panią Katarzyną Dudeńko.

"Mieliśmy możliwość zgłębienia wiedzy z różnych dziedzin nauki m.in. geografii, fizyki, matematyki. W samym Centrum Nauki czekało na nas wiele interaktywnych atrakcji, natomiast w Planetarium czekał na nas seans o astronomii. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym obiadem. Mamy nadzieję, że czeka nas wiele równie interesujących wyjazdów."