Zwycięstwo naszej sztafety 4x100m!

15 czerwca 2023

Nasze dziewczęta Mistrzyniami Województwa - tego jeszcze nie było! 🙆‍♀️😁

Zacznijmy od początku.

Tuż przed długim weekendem, w środę 7 czerwca, odbyły się w Świnoujściu ostatnie w tym roku szkolnym zawody - Festiwal Sztafet. Organizatorem był OSiR Wyspiarz.

W ramach Licealiady rozegrano sztafety 4x100m oraz 4x400m. 🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️

Nasze sztafety dziewcząt pewnie zwyciężyły i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego!

Skład sztafety 4x100m:

Julianna Radzio, kl. I a

Nela Zygmunt, kl. I a

Hanna Szymańska, kl. IId

Zuzanna Ziomko, kl. IIb

Skład sztafety 4x400m:

Kaja Rusin, kl. 3b

Oliwia Wolanin, kl. 2d/Lena Szepke, kl. 1a - w finale wojewódzkim

Emilia Stalka, kl. 1b

Urszula Stokowska, kl. 1a

Dzisiaj 13.06.2023r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbył się Finał Wojewódzki Festiwalu Sztafet.

Wyrównana walka w sztafecie 4x 100m. Na drugiej zmianie Nela Zygmunt wychodzi na prowadzenie. Na trzeciej zmianie dziewczęta są drugie. Zuzia Ziomko, nasza petarda 😁ostatecznie kończy sztafetę na 2 miejscu. Pada rekord szkoły - 52,35s. ! Cieszymy się, ponownie dziewczęta powtarzają sukces z Ligi Lekkoatletycznej i udowadniają, że są w czołówce województwa.

Nagle, dostajemy gratulacje i dowiadujemy się, że sztafeta dziewcząt z Gryfina, która przybiegła na pierwszym miejscu zostaje zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian. Nasze dziewczęta zasłużenie wygrywają i zostają MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA🏆🥇‼️‼️‼️😁

Sztafetę trzeba umieć biegać, szczególnie 4x100m! 😁

W sztafecie 4x 400m dziewczęta dają z siebie wszystko, dzielnie walczą do końca i zajmują nielubiane przez wszystkich miejsce, tuż za podium z czasem 4:47,42. To jest też piękny wynik! Brawo za walkę! 👏👏👏

Wielkie gratulacje dziewczęta!!!

Jesteście chlubą szkoły, jesteśmy z Was dumni!

Dziękuję za emocje, za Wasze chęci, za walkę!❤️🤗

Anna Centkowska-Derda